|
Eindelijk was het weer zover, na 2 weken rust mocht er weer in de klei gespeeld worden en in dit geval in de uiterwaarde van de Rijn in Arnhem. Met 17 spelers en het vertrek iets later dan gepland reisden de Rovers om 11.30 uur af naar Arnhem.
Uit eerdere edities en vriendschappelijke ontmoetingen was het bekend dat het tegen The Pigs altijd zwaar bevochten duels zijn, maar zoals al vaker dit seizoen, bleek onze tegenstander geen 15 man op de been te kunnen brengen. Niks mis mee overigens, want we weten zelf nog maar al te goed hoe dat was!! The pigs waren met 11 man en er werd besloten om 2 man uit te lenen, zodat de wedstrijd gespeeld kon worden met 13 Pigs tegen 14 Rovers. Dit resulteerde uiteindelijk in een mooie pot waarin de Rovers toch hard moesten werken om de overwinning te behalen!
In de eerste tien minuten was er flink tegenstand van the Pigs. Zij hielden de druk hoog en zorgden ervoor de Rovers slordig waren in de bal behandeling, veel onnodige knock on's. Gelukkig was de ijzersterke scrum van de Rovers goed op dreef. De jongens van de voorwaartsen zorgden er met regelmaat voor dat de verloren ballen op deze manier weer werden opgehaald! Zoals Jeremy (gelenheids Pigs speler) zo mooi wist te verwoorden "ik heb nog never zo'n Push gefult"
De Rovers wisten wel het spel op de helft van de Pigs te houden, zodat er weinig gevaarlijke momenten ontstonden voor de try lijn van de Rovers. En met een goede Pick up uit de scrum en nog eens een mooie dummy wist Captain Martijn na ong. 10 minuten de score te openen. Het was nu dan ook zaak om door te drukken en de zwakke punten bloot te leggen bij de Pigs. The Pigs lieten zich met teveel mensen in de rucks and mauls trekken (en natuurlijk 1 man minder) waardoor er in de lijn veel ruimte ontstond en na een lange pass op Erik die mooi verlengde op Bram was de tweede try een feit. Nu begon het te lopen en werden er achter elkaar meerdere tries gedrukt die resulteerde in een ruststand van 0 - 31. Meerdere mooie breaks van in ieder geval Ardi, was het makkelijk met snel geproduceerde bal de ruimte op te zoeken. Verwonderlijk was de blood-sub bij de Rovers van onze Full Back Johann, daar hij nog niets gedaan had en toch bloede!! Dimitry nam zijn plaats in. Johann kwam uiteindelijk in de tweede helft terug gedecoreerd met een scrumcap.
De tweede helft werd Roel weer terug gehaald naar de Rovers en nam miep miep Mikel zijn plaats in bij Arnhem. De tweede helft waren de spelers uit Arnhem zichtbaar vermoeid, maar nog steeds erg gemotiveerd. Als snel konden de Rovers doormiddel van enkele breaks scoren, maar de vechtlust bij de Pigs zorgden toch ook voor gevaarlijke situaties. Er werden een aantal penalties gemaakt door de Rovers en uiteindelijk resulteerde dat in een verdiende try voor de pigs. (komop man een fly half van 2,10 cm en en 120 kilo) oftewel ik kon hem niet stoppen!
Toch bleven Rovers in controle en na mooie tries van Menno, Roel 2 keer en Jurgen. werd er een afdoende marge gecreeerd.
Mooie kodak moments, waren de run van Jurgen (ook zuurstof nodig) en de onvergetelijke kick van Dimi in de grond!
De oplettende lezer zal zich ondertussen afvragen (en hoogstwaarschijnlijk ook alle toeschouwers en spelers) Waren er geen conversies na de tries. NEE die waren er niet
Ik denk dat het pas een conversie mag heten als de bal in de buurt van de palen komt..................mijn nederige verontschuldigingen.
Nog 1 momentje wat de wedstrijd ontsierde, dat er wederom 2 Pigs waren die moeite hebben met hun zelfbeheersing, dit resulteerde in 1 Sin Bin. De overige spelers van the Pigs Top gespeeld, was uiteindelijk toch een echte wedstrijd en jullie hebben ons hard laten werken! De wedstrijd werd overigens perfect geleid door de ref.!
De tweede helft werd afgesloten met een stand van 5 - 27. Eindstand 5 - 58
In de kantine was het uiteraard weer gezellig!!! met erwtensoep, bokbiertjes en de gevulde jugs. (kon wel een pilsje gebruiken)
De spelers: Ardi, Bram (1), Bas, Sjors, Bob, Erik, Kevin, Martijn (2), Jurgen(1), Edgar, Menno(1), Mikel(2), Daan, Johann(1), Dimitry, Roel(2), Jeremy! De nummers staan voor de gedrukte tries en ik denk dat het zo was, mocht het niet kloppen dan krijg ik het vast en zeker nog wel te horen!!
De trainers: Mike, Hans
De grote supporterschare wordt ook weer bedankt: GIJS en vriendje, bob, Gerard, Lucy, Joost, Mini Lucy, Erik, Leander, Stefanie.....ik vergeet mensen alleen wie?? ...och ja Harrie!
Voor de komende weken...............We staan bovenaan, dus al onze tegenstanders zullen tot op het bot gemotiveerd zijn om de koploper te verslaan! Dus lekker trainen en Hard spelen is gevraagd.
Volgende week thuis de Scrumbocks! Wij hopen u allen weer te mogen begroeten op Sportpark Zuid!! In bijna het mooiste clubhuis van Nederland!!! |